Solární systémy

Pro využití sluneční energie s téměř nulovými provozními náklady si můžete nainstalovat sestavu se slunečními kolektory. Energii, kterou s jejich pomocí získáte, můžete využít k přípravě teplé užitkové vody nebo k ohřevu bazénu. Solární sestava pro přípravu teplé vody se skládá ze slunečních kolektorů a jejich držáků, elektronického regulátoru, nemrznoucí náplně, oběhového čerpadla, souvisejících armatur a zásobníku teplé vody s výměníkem.

Voda v zásobníku se ohřívá v době slunečního svitu a podle kapacity zásobníku je potom teplá voda po určitou dobu k dispozici, i když slunce nesvítí. V období bez dostatečného slunečního svitu se solární sestava používá pro předehřev vody pro jiný způsob přípravy TUV (např. el. bojler, tepelné čerpadlo, plynový kotel apod.) nebo se voda dohřívá elektrickým topným tělesem přímo v zásobníku solární sestavy, v tomto případě nepotřebujete jiný způsob přípravy TUV.

V obou případech je k dispozici dostatek teplé vody po celý rok a díky elektronické regulaci je provoz plně automatický a bezobslužný. Pokud se rozhodnete využít tepelné čerpadlo nebo systém se slunečními kolektory ve svém domě, získáte ekologický zdroj tepla, který vám svým provozem vloženou investici brzy vrátí.

Náš technický tým vám nezávazně poradí a navrhne vhodné využití tepelného čerpadla a slunečních kolektorů pro váš dům, případně ve spolupráci s našimi smluvními partnery zajistí realizaci.

 

Animace solárního ohřevu TUV při dostatečném a nedostatečném slunečním záření:

Solární sestava: